Новини

3 грудня 2020 року Центром правових досліджень був проведений захід по підвищенню кваліфікації суддям ВАСУ

Фото сертифікат центр правових досліджень
Громадською організацією «Всеукраїнська асоціація суддів у відставці» в листопаді 2020 року був створений Центр правових досліджень і просвітництва «Доступне правосуддя». Мета діяльності новоствореного Центру, перш за все, просвітницька: донести до простих громадян принципи діяльності судової системи, пояснити механізми захисту в суді, проведення освітніх заходів для населення, видання науково-популярної літератури.

Також участь у розробці законопроектів, направлених на спрощення доступу до правосуддя та судових процедур, вдосконалення судової системи з метою, як територіального, так і матеріального доступу до неї, механізмів правової допомоги населенню.

Робота центру зосереджена на піднятті (Утвердженні) авторитету всієї судової системи, захисті прав суддів від свавілля законодавчої та виконавчої гілок влади, забезпечення гарантій суддівської незалежності, в першу чергу відповідного матеріального та соціального забезпечення суддів у відставці.

Центр сприяє розвитку новітніх наукових досліджень в галузі права та проведенню конференцій з питань права, здійснює науково-експертну діяльність у законодавчій та правозастосовчій сферах, виконує інші завдання.

Одним із напрямків діяльності Центру є методологічна допомога суддям при підвищенні своєї кваліфікації. З цією метою ГО ВУАСВ був укладений Меморандум по співпраці з Вищим адміністративним судом. На виконання завдань Меморандуму 3 грудня 2020 року Центром правових досліджень був проведений захід по підвищенню кваліфікації суддям ВАСУ.

На вказаному заході Директор Центру Ситников О.Ф. доповів суддям про новели законодавства про адміністративне судочинство та актуальні питання адміністративного судочинства, а також основні положення щодо касаційного оскарження судових рішень.