Новини

Вебінар: «Проблеми забезпечення доступу до адміністративного суду»

Проблеми забезпечення доступу до адміністративного суду
Держава повинна створити доступ до судових органів реальним, а не формальним. Адміністративно-територіальний поділ в країні не повинен впливати на фізичний доступ громадян до адміністративних судів.

Справедливе здійснення правосуддя починається із надання особі гарантій доступу до суду, який забезпечує усі атрибути судової форми контролю.

Будь яке обмеження встановлене стосовно доступу до суду чи органу, що розглядає скарги, має переслідувати законну мету, а використані задля її досягнення засоби мають бути пропорційними до цієї мети (Рішення ЄСПЛ «Компанія «Тіннеллі енд санз» та інші і Мак-Ельдуфф» та інші проти Сполученого Королівства (1998).

Проте Конвенція передбачає за певних обставин легітимне обмеження доступу до суду, але правосуддя має бути доступним для всіх громадян, а особливо для малозабезпечених, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни, людей з інвалідністю, представників національних меншин.

Про легітимні обмеження доступу до адміністративного суду поговорили на безкоштовному вебінарі: «Проблеми забезпечення доступу до адміністративного суду», який відбувся 01 червня 2021.

На вебінарі ми обговорювали наступні питання:

  1. Фізична доступність судів: як створити доступну систему адміністративних судів?
  2. Фінансова доступність судових процедур: судовий збір непомірний тягар чи легітимна необхідність?
  3. Проблеми доступу до правової допомоги.
  4. Справедливий та неупереджений суд: відводи та порядок їх вирішення.
  5. Розумність строків звернення до суду та судового розгляду справи.
  6. Інші аспекти доступу до правосуддя.

Відеозапис вебінару можна подивитись за посиланням:
Проблеми забезпечення доступу до адміністративного суду