Новини

Засідання Робочої групи Комітету з правосуддя Верховної Ради України

Представник ГО «Всеукраїнська асоціація суддів у відставці» Директор Центру правових досліджень і просвітництва «Доступне правосуддя» Ситников О.Ф. отримав запрошення прийняти участь у засіданні Робочої групи Комітету з правосуддя Верховної Ради України по розробці законопроекту по врегулюванню питання суддів ВСУ та вищих спеціалізованих судів.

Ці та інші питання обговорюємо на засіданні Робочої групи, створеної Комітетом з питань правовоі політики ВРУ з метою напрацьовуємо законопроект, який нарешті вирішить питання одночасного існування Верховного суду України та Верховного суду. 

На засіданні 18.12.2020 р. учасники робочої групи продовжили обговорення проблематики існування в Україні двох Верховних судів та відновлення статусу суддів Верховного суду України та вищих спеціалізованих судів (у розрізі виконання рішення КСУ від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 та рекомендацій Венеціанської комісії, Висновок від 8-9 жовтня 2020 року).

Ситников О.Ф виступив на засіданні робочої групи, де висвітлив проблеми призначення та перерахунку щомісячного грошового утримання суддів касаційних судів у відставці через відсутність чіткого врегулювання правового статусу суддів ВСУ та Вищих спеціалізованих судів в законодавстві України про судоустрій та приведення цього законодавства у відповідність із Конституцією України та законів про судоустрій.